1

Téma: Celolampa už hraje!!!

Musím se pochlubit, ten můj zázrak už hraje. Zatím je to ve stádiu prototypu, ale vzhled (jen logo na předním panelu chybí) a vlastnosti už jsou finální. Je to jednokanál osazený 3x ECC83 a 4xEL34 s výkonem 120W do 8 nebo 16 OHM. Preamp  má aktivní korekce basů a výšek a aktivní korektor středů se čtyřpolohovým přepínačem středů. Tímto děkuji všem, kteří mi radili s korekcemi, protože výsledek je skutečně originální. Při stavbě jsem se nenechal inspirovat žádným konkrétním zesilovačem, zapojení je od začátku až do konce originál a proto hraje právě tak jak hraje. Pár fotek z bastlení je na http://www.chatra.cz/elektro/doc.html
http://www.chatra.cz/elektro/images/obr/29.jpg

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

2

Re: Celolampa už hraje!!!

Vypadá to parádně! Hodíš sem nějaký zvoučky? smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

3

Re: Celolampa už hraje!!!

joko: Díky za pochvalu! Něco bych mohl nahrát a poslat, ať je to i slyšet :-)

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

4

Re: Celolampa už hraje!!!

Co říct... Nádhera. Ty sinusovky...  joj!!! Taky bych chtěl nějakou tu starou teslu k bastlení sehnat...

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

5

Re: Celolampa už hraje!!!

chajda: Music 130 k bastlení doporučuju, její torzo nejdřív věrně sloužilo jako koncák, pak dlouhou dobu jako bastl pro ověření různých zapojení, pak jako zdroj (který je fakt mizerný, nedoporučuju používat) a nakonec posloužilo jako zdroj trafoplechů. Nezbylo z ní vůbec nic.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

6

Re: Celolampa už hraje!!!

Solidní industriální vzhled... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

7

Re: Celolampa už hraje!!!

můj velký obdiv, zajímalo by mě, proč tam máš EL34 a né 6L6, ale Ty to určitě vyzkoušíš, napiš, jak to hraje. Nedávno jsem viděl krásnou hračičku pro kytarysty: http://zvexamps.com/amp_view.html, na videu to hrálo úžasně. Škoda, že se něco podobného prťavého lampového nedělá i pro basu

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

8

Re: Celolampa už hraje!!!

salof: EL34 tam mám kvůli mým dlouholetým zkušenostem s touto lampou.
Dnes jsem do připravené díry v horním víku přidal ventilátor (strašně se to hřálo s čímž jsem počítal, použil jsem 80mm větrák na 230V kvůli ušetření výkonu trafa) a zítra to zase otestuju na zkušebně, tentokrát už v plné síle a s krytem, tak jsem zvědav. Až zesilovač pořádně odzkouším a vychytám případné mouchy, hodlám postavit menší sérii, takže kdyby byl zájem, rád uvítám případné zvědavce. Ten kytarový mikroamp je taky zajímavý, z dlouhé chvíle možná časem postavím něco podobného pro basu.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

9

Re: Celolampa už hraje!!!

hele to vypadá dobře ! jako vždycky když někdo něco udělá doma sám, tak jenom žasnu...
těším se na zvukovou ukázku
a kdyby to bylo žlutý, jsem zvědavec smile smile

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: chatra (23. 11. 2007 23.48:44)

Re: Celolampa už hraje!!!

šestka napsal:

kdyby to bylo žlutý, jsem zvědavec

Není problém, klidně zlatý elox :-)
Včera jsem zesilovač osadil novýma koncovýma JJ-čkama, nastavil a změřil výkon (130W sin, k  odhadem 3-5%), dnes jsem ho vzal na zkoušku a musím říct, že 130W je naprosto dostačující výkon (o ten jsem měl trochu obavy, mí spoluhráči nejsou lidé :-))). Hrál jsem přes 4x10" Warvick a zvuk byl velice slušný, plný a vyrovnaný při nastavení EQ basy na 0, výšky +6dB, středy 800 nebo 1600Hz tak +3dB.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

11

Re: Celolampa už hraje!!!

Chatra, ty jsi můj člověk;=) opravdu velmi pěkné a je vidět že tě bastlení ve spojitosti s muzikou baví. Konečně je zase na foru nějaké osvěžení mezi tématy.=D Kdyby se dávaly reputační body, hned bych dal za odbornost a za umělecký dojem.=)
Několik věcí mne zajímá:
Šasi máš udělané z Al plechů, nebo je to nerez? Při lesku na fotkách to není zcela jasné.
Výstupní trafo s proklady mezi vinutími jsi si motal sám? Nebo jsi použil trafo z jiného přístroje?
Jestli to není tajné, jaké jsi použil schema pro korekční preamp?

Koncový stupeň Mono 130 jsem taky roce 1979 (na vojně) předělával do kabátu alá Marshall. Hrál jsem pak na basu s tím zesilovačem dobrých 8 let, tehdy s boxem 4x ARO 835.
http://img205.imageshack.us/img205/3517 … adefg1.jpg
Zesilovač jsem tehdy potáhl hrubozrnnou koženkou, nápis jsem vyřezal skalpelem z linolea a natřel asi 8 vrstev barvy Unicol.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

12

Re: Celolampa už hraje!!!

Chatro, děláš apece na zakázku? Rád bych to někde poslechl... budeš s tím někde hrát?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

13

Re: Celolampa už hraje!!!

Žádný bastlení, to je čistý umění, a ještě s exaktním podtextem. Obdiv nesmírnej! Mimochodem, Betaroune, ty ARO 835 musely hrát skvostně, no né?

0 xLajků:

14

Re: Celolampa už hraje!!!

Chatra: blahopřeju.  budou ukázky? A napiš i případný termín, kdybys to někde používal s kapelou, pokud by mi to vyšlo, rád bych se přijel podívat na koncert a poslechnout.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: chatra (27. 11. 2007 07.33:13)

Re: Celolampa už hraje!!!

Betaron: Díky za uznání! Plechy jsou hliníkové kvůli hmotnosti, krájel jsem to na laseru. Trafo je zatím z Music 130, ale jen kvůli tomu, že mi výrobce trafoplechů zatím nedodal půl roku objednané EI-čka 0,35mm. Hned jak budou doma, navinu výstupák, který mám spočítaný, tím zase výkon trochu naroste. Primár dělený na 4 části, sekundár na dvě paralelní. Preamp je vlastní práce, protože jsem nechtěl dopadnout jako před lety, kdy jsem stavěl první kytarový zesilovač, oprásknul jsem tehdy jediné co jsem znal, JCM800 (logo Marshall jsem řezal lupenkovou pilkou z nějakého akrylonu, zničující práce, ale bez něj by to nehrálo :-)). Tady se jedná o čirou chátrovinu.
tao-kan: Mám v plánu to tak půl roku intenzivně zkoušet, vychytat případné mouchy a pak vyrobit pár kousků, jestli budou zájemci. Budu s tím hrát kde to jen půjde, třeba příští pátek v Kudlovicích s Halogenem, cca 15 km od Uh. hradiště.
pipa: Ukázky slibuju, jen se k tomu nějak dokopat. Nejbližší veřejná produkce viz výše :-), rád Tě tam potkám.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

16

Re: Celolampa už hraje!!!

OK, mám poznačené, pátek 7.12. Pokud nebude sněhová kalamita-a pokud bude přítelkyně ochotná řídit (máme předtím firemní večírek) tak se tam objevím. Mimochodem, Halogen, to jste znovu oživili, nebo to hraje pořád bez přestávky? Já to znám, kámoš (Víťa Kvasnička) tam bubnoval, jezdil tam od Kroměříže autem, přestože měl teprve 17 a neměl pochopitelně řidičák...mohlo to být cca 1993.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: RAT (28. 11. 2007 23.18:09)

Re: Celolampa už hraje!!!

Paráda! Gratuluji. Jsem taky Mesiťácký odchovanec a rád vidím, že odtud vyšel někdo kdo opravdu umí. Dalo by se to případně přijít vyzkoušet? Možná bych měl potom i zájem, až budeš dělat tu malosériovku. Škoda, že teď bydlím až v Popradě na Slovensku, ale občas jezdím k rodičum do Hradiště, tak bych se případně zastavil, když by to teda bylo možné. smile
OT: Jsem rád, že Katakomby stále fungují, i když už nemám příležitost na ně chodit. Stále mě překvapuje nakolik rozdílné osobnosti mohou být sourozenci, myslím tím Radka a jeho bráchu se kterým jsem absolvoval základku - kdo ho zná ví své smile Držím kapele palce!

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: chatra (29. 11. 2007 08.27:14)

Re: Celolampa už hraje!!!

pipa: Halogen je znovu oživený, nicméně tentokrát bez mé účasti. Hrál jsem tam kytaru v letech 1998-99. Hrajeme tam s Katakombama jako host.
RAT: Díky, odzkoušet se to dá kdykoliv když přijedeš do UH. Zavolej mi (605 547 195) a domluvíme se.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

19

Re: Celolampa už hraje!!!

A budeš tam hrát na tu celolampu, nebo na halogeňácký apec?

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

20

Re: Celolampa už hraje!!!

chatra napsal:

RAT: Díky, odzkoušet se to dá kdykoliv když přijedeš do UH. Zavolej mi (605 547 195) a domluvíme se.

Díky, určitě se ozvu.

0 xLajků:

21

Re: Celolampa už hraje!!!

pipa napsal:

A budeš tam hrát na tu celolampu, nebo na halogeňácký apec?

Samozřejmě na celolampu. Chci jí vyzkoušet při živém hraní, na zkušebně se neprojeví v plné síle.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

22

Re: Celolampa už hraje!!!

Slíbil jsem zvukové ukázky, tady jsou:
www.chatra.cz/elektro/mp3/130bass_1.mp3
www.chatra.cz/elektro/mp3/130bass_2.mp3
www.chatra.cz/elektro/mp3/130bass_3.mp3
www.chatra.cz/elektro/mp3/130bass_4.mp3
www.chatra.cz/elektro/mp3/130bass_5.mp3
Je to přes bednu Hartke VX 410 snímané nějakým dynamickým AKG-čkem. Uznávám, že bez bicích by to bylo přehlednější, ale samotnou basovou linku nemám k dispozici. Budu vděčný za jakýkoliv názor...

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

23

Re: Celolampa už hraje!!!

trochu mi tam chybí toho středového základu, ale jinak takové ty nakřáplé výšky to má.  Záleží co to dělá na živo s celou kapelou smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

24

Re: Celolampa už hraje!!!

Dunde.e napsal:

Záleží co to dělá na živo s celou kapelou

Na zkušebně se to projevuje slušně, na živo to odzkouším v pátek. Co se týče středů, měl jsem zdůrazněné pásmo 1600Hz, cca +12dB. Z toho boxu jsem byl ale docela zklamaný, čekal jsem od něj průraznější a celkově barvitější zvuk, když za to chtějí lehce přes 9kkč.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: tao-kan (03. 12. 2007 19.23:41)

Re: Celolampa už hraje!!!

Řekl bych, že ten zvuk je velice dobrý... pokud budeš rozjíždět živnost, rád bych byl jedním z testerů a zákazníků:) Za kolik (rámcově) zesík stavíš?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

26

Re: Celolampa už hraje!!!

zní mi to jak Tech 21 Bass Driver smile což není zlá reference smile akorát nepletu li se je to docela podladěný že??

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Celolampa už hraje!!!

Hm, zní to hodně dobře.
V pátek se na ten koncert nedostanu, jedu hrát do Brankovic do hospody country smile
Ale mohli bysme se domluvit, že bych přijel do Hradišťa. Mohl bych vzít případně i Trace Elliot zesák a jednu TE bednu (1x15, druhou mám ve Vyškově a tam teď nejspíš nepojedu) ať můžem srovnávat.
Anebo: uvažujem se Spiderem, že bysme, po vzoru pražáků, uspořádali moravský basácký sraz. No a protože by to chtělo místo někde mezi Brnem a Ostravou, ani bys to nemusel mít daleko smile přijel bys? Byla by to dvoudenní akce, zatím jen uvažuju, brzy nadhodím extra topic.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

28

Re: Celolampa už hraje!!!

jůů,ja bych taky prijel .D

0 xLajků:

29

Re: Celolampa už hraje!!!

chatra napsal:

Budu vděčný za jakýkoliv názor...

tak přesně takovýhle zvuk se mi líbí!!!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

30

Re: Celolampa už hraje!!!

tao-kan: Živnost zatím rozjíždět nehodlám, což mi ale nebrání v tom abych po odzkoušení postavil pár kousků těchto 12,7kg závaží. Zatím jsem na začátku testování. Cenu nemám zjištěnou, ale byla by hodně závislá na výrobci elektronek a hlavně na tom, jestli bys chtěl ještě třeba aktivní efektovou smyčku, ekvalizér, DI, nebo cokoliv jiného.
Kubš: Jo, jsme podladění do C-čka, ale v normálním ladění to hraje možná ještě líp, zvuk je barevnější.
pipa: Škoda... Velice rád bych porovnal zesák s něčím lepším než s BC250 nebo TNT115, ať nezaplácáváme fórum, domluvíme to mailem. Na sraz bych určitě přijel, aspoň na jeden den, kdyby mě manželka nechtěla pustit přes noc smile
kurcatovium: Díky, takových názorů víc a přestanu chodit do práce smile))

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

31

Re: Celolampa už hraje!!!

Chatra: problém je v tom, že se mi to fakt líbí... :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: chatra (09. 12. 2007 22.16:22)

Re: Celolampa už hraje!!!

Tak jsem v pátek odzkoušel zesilovač při pódiovém hraní a mám radost z toho, že 130W přes 4x10" opravdu stačí. Příště ale budu míň opatrný při volbě pojistky, F800mA je skutečně zbytečně málo. Kvůli své opatrnosti jsem musel dohrát poslední dvě věci na Behringera... Ten rozdíl se nedá popsat:) Na pódiu vypadá celolampa hezky i mezi Marshally, posuďte sami:http://www.katakomby.com/bazar/

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

33

Re: Celolampa už hraje!!!

Tu pojistku F800mA máš na napájení anod?

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

34

Re: Celolampa už hraje!!!

4ksch: Na anody a zdroj pro G2.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

35

Re: Celolampa už hraje!!!

Měl jsem tam pojistku T1A a odcházela taky. Příčinou byly výboje (přeskoky) na soklech mezi anodou a žhavením (známá nectnost EL34). Přestože byly sokly keramické - stejné jako ve 130 - nepomohlo nic jiného než snížit a přitvrdit anodové napětí. Nechal jsem navinout výkonnější síťové trafo a zvětšil filtrační elyty. Teď je klid a T1A neodchází, ani když to tavím naplno. Nechci Tě děsit, ale mrkni na sokly a patice EL34, jestli není "očazeno"...

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

36

Re: Celolampa už hraje!!!

4ksch: Při jakém anodovém napětí k tomu docházelo? Já jsem o tom jenom slyšel, ale nikdy jsem se s tím nesetkal. Na jednom kytarovém zesáku jsem ale viděl dobrý tuning: Kontakt ze soklu byl vytažený a na vývodu anody na patici elektronky byl připájený drát.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

37

Re: Celolampa už hraje!!!

Bylo to při anodovém napětí kolem 650V. Teď mám na elytu pro Ua naprázdno 550V a při plném výkonu 490V. Napětí na UG2 je 548V/485V, sériové odpory na G2 mám 1k/2W. Celkový odběr Ua+UG2 (tj. proud přes pojistku T1A) je naprázdno 0.13 A a naplno 0.7A.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

38

Re: Celolampa už hraje!!!

4ksch: 650V už je dost, já mám "jen" 570V na prázdno a 505V při plném vybuzení.  G2 mám napájeny stabilizovaným napětím přes 750OHM pro každou dvojici. Ale trvalo mi než jsem se k tomuto řešení dostal smile

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

39

Re: Celolampa už hraje!!!

nieco male 30w nestavias nahodou? alebo nepostavis na zakazku? smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

40

Re: Celolampa už hraje!!!

Tak včera jsme si se Spiderem a Chátrou dali sraz navečer v Hradišti. Bylo to hrdinství, Spider (určitě nerad) musel opustit uspávání dítěte a já rodinnou pohodu a vyrazit ve vánici do Buchlovských hor, no ale stálo to za to.
Takže: konstrukce: jak Chátra říkal, bude to různě dyzajnově upravovat, jinak to vypadá betelně a jednoduše, pevná, těžká a solidní bedna. Chátra nás zahrnul spoustou technických údajů, bohužel ani já ani Spider jsme to nepobrali, to by bylo tak pro Betarona.
Ke zvuku: Spider basu nevzal, ale já jsem přibral preclíka a Trace Elliota zesilovač, ať můžu srovnat i s tím, co mám v uchu. Hráli jsme přes bednu 4x10 Mastersound. Hned od začátku se mi moc nezdála, přišlo mi, jakoby hodně ořezávala některé frekvnence a v některých polohách zvuk jakoby nepříjemně zkreslovala /teď nemyslím zkreslení zesilovače). Chátra říkal, že hraje líp než  Warwick, takže ten Warwick musí být fakt špatný. Tohle se mi potvrdilo, když jsem zapojil i svůj zesák, znel špatně. Potom jsme zkusili zapojit celolampu do 4x12 kytarové bedny (osazené nějakýma Celestionama 50w). Zvuk se mnohem zlepšil.
Ale to je jen o reprákách. Samotný zesilovač: je úplně jednoduchý. Má dva vstupy-aktiv/pasiv, gain, basy, výšky, pak středy a čtyřpolohový přepínač středového pásma a nakonec master. Hraje to výborně. Korekce jsou účinné (až možná zbytečně moc :-)). Chátra říkal, že váhal mezi použitím pasívních nebo aktivních korekcí, použil nakonec aktivní. Opravdu jsou výrazné. Zkoušeli jsme je i v krajních polohách a pořád dobré. Master při maximálním vytočení krásně nakresloval, ne moc, ale pěkně. Výborné je přepínání frekvence středů, to je skvělá vychytávka. No a to je vlastně všechno. Zesák nemá zatím žádné výstupy mimo dvou výstupů na bedny: na 8 nebo 16 ohmů. Ptal jsem se na D.I. výstup. CHátra zatím testuje, později bude uvažovat o stavbě malé série i na objednávku. V zesáku je větráček, což je jistě potřeba, i když mizesák  nějak rozpálený po testování nepřišel.  Pro mě bylo zajímavé Chátrovo srovnání s HOTem. Chátra je samozřejmě zatížený na svůj apec, nicméně říkal, že na HOT hrál na kšeftě a nějak ho zvlášť nepřesvědčil. Třeba si jen dělal reklamu :-) Každopádně já jsem srovnával na místě s Trace Elliot RAH 400 SMX, což je solidní zesilovač: nechci teď říkat co je lepší a co horší, ale kdybych řekl že Chátrův zesilovač je horší, lhal bych.
Tož asi tak. Abych řekl víc, musel bych si na to zahrát na koncertě, snad se to podaří, na něčem jsme se s Chátrovým kapelníkem domlouvali. Taky bych to rád srovnal přímo s víc zesilovači a na různých bednách. To se snad podaří realizovat na tom východomoravském srazu (nejspíš) 1. března. Byl bych moc rád, kdyby se tam objevil i Betaron se svými zesilovači a zkušenostmi. HOCKE celolampa tam bude asi taky (má ji ještě Axlík?)
No a další postřehy přidá Spider, až se dostane k PC

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

41

Re: Celolampa už hraje!!!

Me se to tez moc libilo, konecne neco co prirozene kreslilo, po zkusenostech s trandakovyma kreslitkama moc prijemne.... jinak jak rika Pipa korekce moc ucine, ma to nepreberne mnozstvi zvukovych moznosti s minimem ovladacich prvku...uz se tesim na ten optokompresor wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

42

Re: Celolampa už hraje!!!

pipa, spider: Díky za velmi kladné ohlasy! Chtěl jsem to srovnat s nějakým solidním zesilovačem, Elliot byl tím pádem slušná reference. Teď k tomu ještě vybrat nějakou slušnou bednu, na tu čtyřdvanáctku to hrálo výrazně líp než na Mastersound, který sice není úplně špatný, ale není to ono. Doladím design a doufám, že mě manželka pustí na sraz smile

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

43

Re: Celolampa už hraje!!!

Jestli si to u tebe někdy objednám, tak to budu chtít i s těma barevnýma ledkama :-) abych toho ENGLA přesvítil. Já už jsem takhle přízemní smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

44

Re: Celolampa už hraje!!!

chatra napsal:

a doufám, že mě manželka pustí na sraz smile

jen aby te nepustila na sráz....nebo z něj

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

45

Re: Celolampa už hraje!!!

Pánové, pánové.. Já jsem tady kolem silvestra nebyl a tohleto mi uniklo..:) Skvělej report, Pipo, díky. Na ten sraz se začínám těšit, přifařil bych se k někomu (nebo někoho vzal) a dovezl GK a pár baskytar k vyzkoušení a srovnání. Na srovnání GK vs. zbytek světa se těším...;)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: RAT (14. 02. 2008 14.22:21)

Re: Celolampa už hraje!!!

Tak co Chátro, jak probíhají další testy, napiš pár postřehů, dost mě to zajímá (a snad i někoho dalšího smile ). Na ten jarní sraz pojedu přes Hradiště a taky jen na jeden den, tak není problém abych Tě tam i s celolampou vzal a potom zase hodil nazpět.  Do auta se mi toho vleze dost, tak není problém vzít i box apod.

0 xLajků:

47

Re: Celolampa už hraje!!!

Jsi šikula!!!! Já jsem elektrikář, ale teda do toho bys se nepouštěl. Mimochodem, Music 130 byl skvělý lampáč....rád na něj vzpomínám. Kdybych tenkrát tušil....:) Ať ti to hraje!!!! Máš můj obdiv....čéče, lampáč!!!!:lol::):):):) Čau, Wagon

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

48

Re: Celolampa už hraje!!!

RAT: Testy probíhají uspokojivě, řeším různé drobnosti jako přehřívání odporů ve zdroji, aktivní efektovou smyčku a linkový výstup, ten už ale pochopitelně není lampový, to by bylo házení perel sviním smile. Nedávno si na zesák přišel zahrát kamarád kytarista se svým LTD-čkem a PODem a byl zvukem tak nadšený, že vážně přemýšlí nad tím, že se zbaví svého Marshalla a nechá si postavit toto. S tím srazem to domluvíme mailem, rád využiju Tvé nabídky.
Wagon: Díky! Lampové konce Tesláckých zesilovačů jsou na špičkové úrovni, opak tvrdí jen ten, kdo je nezná. Music 130 mě hodně inspiroval, hlavně jeho výstupní trafo.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků: