1

Téma: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Uz to tady prosaklo, bo jsem to vykecal Kubsovi a uz to vi cele forum big_smile

Protoze me preclik uz nejakou dobu provokoval a na Aukru se objevil jeden za slusne penize, tak jsem po nem skocil. Je to zanovni kousek, nejlevnejsi "fenderuv" nastroj - v novote cca 5300.

Material masiv, mela by to byt olse (ja to nepoznam, cekal bych spis agathis), 3 kusy. Hmatnik rosewood, krk ockovany (!!!) javor. Jinak klasika, deleny snimac beztak nevalne kvality, titerne navijeci kolicky, kobyla z ohnuteho plechu, volume + tonova clona. Made in China. Pomerne lehka, oproti Krajicku opravdu tintitko.

Prodavajici byl z Jablonce, takze byl logicky krok ukecat Mikulika, aby basu vyzvedl, prohlidl a poslal (za coz mu jeste jednou dekuji). Prvni info jsem mel od nej po telefonu, ze basa hraje vyborne. Ale nepredbihejme.

Basa mi prisla rozebrana, stejne bych krk sundaval. Kobylka byla skoro navolno, soudruzi asi nemaji v ruce zadnou silu smile V patce krku me prekvapilo unikatni dopasovani krku - aby byl nastaven spravny sklon krku, byl krk vypodlozen v zadni casti necim jako linoleum 1x1cm, tloustka necely 1mm. Tzn. patku jsem vycistil, trochu prebrousil a krk namontoval (diky chybejicimu linu musely kobylove kameny jit skoro az dolu). Natahl jsem mirne jete struny od Tao-Kana (sediva ocel, ve ctyrce - tipuju Warwicky Black) a zapojil.

Prvni dojem byl... hodne spatny. Prislo mi, ze se zvuk prevaluje nekde mezi 2-4. harmonickou. No co, je to levny nastroj, vsak ho zase prodam... Nicmene hodne rychle se zvuk usazoval, asi telo nebylo zvykle na plnohodnotne chveni, uz prvni den po nejake dobe byl zvuk podstatne lepsi a stale se zlepsoval.

Vcera jsem basu prohnal na zkousce, stridal jsem ji s Krajickem. Nejdriv jen solo + s bubenikem. To uz bylo jine kafco, uz tam byl slyset drevity zvuk a uplne nejvice se mi libil slap, je krasne prurazny a ostry, pritom tam je nadherne slyset drevita prichut.

Kratke srovnani K&K a Squiera - kazda ta basa je NAPROSTO jina. Krajicek - je tam slyset tvrde drevo, zvuk je takovy hezky kultivovany. Squier na prsty tak dobre neproleze, ale na slap se mi libi o dost vic (u Krajicka uz planuji vymenu potaku v eletronice a mozna odpojim aktivku, protoze sumeni more na zkousce poslouchat nemusim smile.

Resume - basa me mile prekvapila. Nejdriv mi pripadala jako typicka tupa levna basa, ale zda se, ze drevo neni uplne marne. Nechme ji cas, myslim, ze pujde jeste zvukove kousek dal. Urcite budu uvazovat o lepsim snimaci, je slyset, ze aktualni snimac nema tolik basu (ale da se to lehce zkorigovat mirnym vytazenim basu na kombu do polohy cca 1 hod). Skoro mi to prijde, jako ze material je celkem slusny, ale "vykon" je umele snizen tlumitkem mezi krkem a telem...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

jáááá nikomu nic neřekl  big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

d.a.l.i napsal:

Prvni dojem byl... hodne spatny. Prislo mi, ze se zvuk prevaluje nekde mezi 2-4. harmonickou. No co, je to levny nastroj, vsak ho zase prodam... Nicmene hodne rychle se zvuk usazoval, asi telo nebylo zvykle na plnohodnotne chveni, uz prvni den po nejake dobe byl zvuk podstatne lepsi a stale se zlepsoval.

No vidíš, to je zajímavý, mně ten zvuk přišel už napoprvý docela v klidu... to je možná tím, že jsem na fendeří zvuk se singlama zvyklej, zatímco ty hraješ na naprosto odlišný nástroje, takže ten rozdíl je pro tebe citelnej smile
Každopádně souhlasím s tím, že postupem času se vyhraje. Je to masiv a jak známo - čím víc na basu hraješ, tím víc se rozezní (někde jsem dokonce četl, jak nějakej výrobce kytar své hotové výrobky pár měsíců vystavuje ve zvukotěsné místnosti hlasité muzice, aby si dřevo zvyklo na vibrace a uměle se tak rozehrálo).

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

4

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

no mě by spíš zajímalo kdy dřevo přestane pracovat v tom procesu "vyhrávání se"....
podle mýho to není celoživotní záležitost je to záležitost prvních let ne-li měsíců......ale to je jen soukromej neověřenej (a NEMOŽNEJ ověření) názor....
ono v podstatě nákej hodně starej nástroj samozřejmě mění  s lety zvuk ale  nejenom díky tomu že dřevo starne i snímače měněj svoje vlastnosti a u těch bych to viděl daleko výrazněji...je toho hrozně těžký ale s pojmem "vyhrání" bych si moc nezahrával je to dost ošemetný....a jak píšu ABSOLUTNĚ neověřitelný....ono jestli vyhrání pro někoho nemusí taky znamenat "zvyknutí si" apod.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Kubš napsal:

s pojmem "vyhrání" bych si moc nezahrával je to dost ošemetný....a jak píšu ABSOLUTNĚ neověřitelný....ono jestli vyhrání pro někoho nemusí taky znamenat "zvyknutí si" apod.

Těžko říct, ale třeba u Geddyho ten rozdíl pozoruju... když jsem ho koupil a porovnal s Columbusem, rozdíl byl nebetyčnej. Columbus rezonoval nasucho jak šílenej, zatímco Geddy působil proti němu jak úplně hluchej nástroj. Tak po dvou letech už to bylo lepší a teď si jsou obě basy rovný. Připadá mi, že lepší rezonanci u Geddyho pomohl i novej lak, odlišnej od toho původního...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

jasný ale pořád si myslím že se to strašně přecenuje...
jak říkal jurkovič dobrej nástroj bude dobrej i za 30 let, špatnej nástroj bude špatnej i za 30 a čas na tom nic nezmění...proto taky dost často vídá lidi s vintagema za ceny osobních aut ze kterejch sou majitelé unesený a oni podle jurkoviče nehrajou big_smile...ale přesvědč o tom vintážistu...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Kubš napsal:

...ale přesvědč o tom vintážistu...

Nepřesvědčíš, kdepak big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

8

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

mikulik napsal:

No vidíš, to je zajímavý, mně ten zvuk přišel už napoprvý docela v klidu... to je možná tím, že jsem na fendeří zvuk se singlama zvyklej, zatímco ty hraješ na naprosto odlišný nástroje, takže ten rozdíl je pro tebe citelnej smile

Myslim, ze tam hralo roli, ze se basa slozila dohromady... Nikdo z nas dvou nema moznost srovnat stav pred rozebranim se stavem po slozeni, takze ted muzem jen hadat, proc to tak bylo. V kazdem pripade - kobyla byla hodne navolno, kazdy sroub sel dotahnout minimalne pul otacky... Takze by me fakt zajimalo, jak ta basa hrala hned po zaplaceni...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

No jo, Kubši, ono u vintage hraje zase ten pocit big_smile to správnýmu vintážistovi stačí, basa hrát už nemusí smile
na Daliho názor jsem byl zvědavý, jen si nejsem úplně jistý jak to myslel s tím převalováním mezi 2. a 4. harmonickou, hned se ho na to zeptám na ajsíkjů.
Já si pojedu dnes nebo zítra taky pro kopii Preclíka, ne že bych ji potřeboval, ale za 1500 mě láká. Je to Hohnerka, slyšel jsem ji na jaře na mém kombu a hrála pěkně. Pak uvidím co s ní udělám, jestli ji odpražcuju nebo ne...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

10

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Kubš napsal:

no mě by spíš zajímalo kdy dřevo přestane pracovat v tom procesu "vyhrávání se"....
podle mýho to není celoživotní záležitost je to záležitost prvních let ne-li měsíců.

Muj nazor je, ze drevo pracuje cely zivot, jen ze zacatku je vyhravani mnohem vyraznejsi a pak to jde mene znatelne.

To za predpokladu, ze na nastroj hrajes, pokud naopak nechas nastroj treba pul roku lezet, budes mit pocit, ze je totalne hluchy a chce minimalne par hodin na rozehrani. Takhle to pozoruju u bezprazce, prvni vecer po pauze moc nehraje, druhy den je to uz o dost lepsi. A jak jsem na nej treba 14 dni hral kazdy den, tak znel jak vino.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Ad vyhrávání: to kdybyste viděli, jak to probíhalo v případě vyměněnýho hmatníku! Nejdřív jsem byl nešťastnej, ta basa nehrála, nežila. Ale už během týdne byl cejtit velkej posun a po měsíci dvou to už bylo tam, kde je to teď! A to si jen sedal hmatník a skamaraďoval se s krkem... Jinak dalíkovi blahopřeji k ultralevnýmu nástroji. Však i Daník se zanedlouho pochlubí, to uvidíte věci! smile

0 xLajků:

12

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

mikulik napsal:

nějakej výrobce kytar své hotové výrobky pár měsíců vystavuje ve zvukotěsné místnosti hlasité muzice, aby si dřevo zvyklo na vibrace a uměle se tak rozehrálo).

Tohle mi rikal i jeden kytarar (starej deda delajici vyhradne poloakustiky) "joooo, synku, kdyz chces dobrou kytaru, kup ji pred odjezdem na vojnu, postav ji v kostele za varhany a az se z vojny vratis kytara bude hrat jako blazen" ....marne sem mu vysvetloval ze na vojnu se uz nechodi a ze v kostele je vlhko....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

13

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Ty jo, asi budu pomalu promazavat OT...

Samozrejme, ze to bylo jasne Mikulovi a mi, mozna Spiderovi a Pipovi, kterym jsem se pochlubil... Jinak ostatni jen hadali, o cem to tu presne mluvime...

Za chvilku hodim jeste par fotek preclika.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

14

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Tak par slibenych fotek. Zaciname celkovym pohledem lol
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135531-cela.jpg

Telicko z obou stran...
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135833-telo.jpg
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135710-kobyla.jpg
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135809-spodek.jpg

Ockovany javor byl prekvapenim pro Mikulika i pro me...
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135626-krk.jpg
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135743-krk_detail.jpg

Z hlavicky je zrejme, ze nastroj byl vyroben v PRC (Public Republic of China).
http://ulozna-pro-baskytara-com.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-201107-135605-hlava.jpg

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

15

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

d.a.l.i napsal:

PRC (Public Republic of China).

Ee... to by byla Veřejná Čínská Republika, správně je to People´s Repubblic Of China smile

(starý šťoural)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Já to řikám pořád, že to nehraje až zas tak úplně blbě smile

Oh man, he's maniac!
0 xLajků:

17

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Pekny precision z ciny. Skoda tech mechanik, jinak vypada dobre, pekny padlo.

0 xLajků:

18

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Pekny Prclik z PRC....ockovany krk, to je mi luxus, proti cemu ho ockovali v cine ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

spider napsal:

ockovany krk, to je mi luxus, proti cemu ho ockovali v cine ?

proti žloutence?
hezká basa! smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

deafslap napsal:

Pekny precision z ciny. Skoda tech mechanik, jinak vypada dobre, pekny padlo.

Chvili si ho necham, zvazim, jestli do nej vrazet dalsi penize (mechaniky, lepsi snimac, poradnu nulty prazec) nebo zda ho vymenit za neco "lepsiho" - nejspis nejaky starsi lawsuit...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Lukáš (21. 11. 2007 10.29:29)

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

d.a.l.i: Je hezkej,za takový prachy bych ho bral,já mám něco podobnýho,akorát to má místo humbuku dva singly - mimochodem sem zkoušel hrát jenom na přední singl(něco jako GAS Bass) a ten zvuk má taky něco do sebe..a nevíte,jak hodně je oceňovaný různý dřevo na baskytarách?Jako krk a tělo..

0 xLajků:

22

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

d.a.l.i napsal:

zda ho vymenit za neco "lepsiho" - nejspis nejaky starsi lawsuit...

+ 1 pro lawsuit smile smile

Lukáš napsal:

mám něco podobnýho,akorát to má místo humbuku dva singly - mimochodem sem zkoušel hrát jenom na přední singl

Precision nemá ani humbucker ani dva singly... nerozumím..?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

mikulik napsal:

Precision nemá ani humbucker ani dva singly... nerozumím..?

Preci má dva singly, každý na dvě struny, zapojené do série, což je vlastně takový "poloviční humbucker".
Jazz má dva singly pro všechny struny, zapojené standardně paralelně, u některých s možností přepnutí do série, tedy vytvoření jakéhosi "superhumbuckeru".

A=A
0 xLajků:

24

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

Ty, kobere.. vždycky když vidim tvuj nick, tak si řikam jestli nechceš založit kapelu s názvem "10kober"... (nebo tak nějak) big_smile

njn, sorry za ot, ale von už mě straší dlouho wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

25

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

D.a.l.i napsal:

Chvili si ho necham, zvazim, jestli do nej vrazet dalsi penize (mechaniky, lepsi snimac, poradnu nulty prazec) nebo zda ho vymenit za neco "lepsiho" - nejspis nejaky starsi lawsuit...

Upgradovat takovou basu moc smysl nema, i kdyz zvukove i funkcne se ji tim pomoct da to je pravda. Zalezi od kusu ale obecne to jsou prachy ktery v tom utopis. Taky sem to delal, zas je to dobry ze si clovek ozkousi co ma jaky vliv a tak. a s tim lawsuitem, tady se zase zacinaji glorifikovat ale zvlast pokud jsou preklizkovy, coz nekdy jsou bychzase tak neplesal a pokud ti precision bude sedet, sehnal casem original, pripadne japonce. Oboji pochopitelne z druhy ruky.

0 xLajků:

26

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

deafslap napsal:
D.a.l.i napsal:

Chvili si ho necham, zvazim, jestli do nej vrazet dalsi penize (mechaniky, lepsi snimac, poradnu nulty prazec) nebo zda ho vymenit za neco "lepsiho" - nejspis nejaky starsi lawsuit...

Upgradovat takovou basu moc smysl nema, i kdyz zvukove i funkcne se ji tim pomoct da to je pravda. Zalezi od kusu ale obecne to jsou prachy ktery v tom utopis. Taky sem to delal, zas je to dobry ze si clovek ozkousi co ma jaky vliv a tak. a s tim lawsuitem, tady se zase zacinaji glorifikovat ale zvlast pokud jsou preklizkovy, coz nekdy jsou bychzase tak neplesal a pokud ti precision bude sedet, sehnal casem original, pripadne japonce. Oboji pochopitelne z druhy ruky.

mluvíš mi z duše big_smile

D.a.l.i: opraveni autori citaci...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

kober napsal:

Preci má dva singly, každý na dvě struny

Jo takhle... nojo, já to beru prostě jako jeden půlenej snímač a basta big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

28

Re: Preclik z druheho konce spektra - Squier Affinity

deafslap napsal:

Upgradovat takovou basu moc smysl nema, i kdyz zvukove i funkcne se ji tim pomoct da to je pravda. Zalezi od kusu ale obecne to jsou prachy ktery v tom utopis. Taky sem to delal, zas je to dobry ze si clovek ozkousi co ma jaky vliv a tak. a s tim lawsuitem, tady se zase zacinaji glorifikovat ale zvlast pokud jsou preklizkovy, coz nekdy jsou bychzase tak neplesal a pokud ti precision bude sedet, sehnal casem original, pripadne japonce. Oboji pochopitelne z druhy ruky.

No to me prave taky napadlo, ze ty penize pri prodeji uz nikdy nedostanu zpet (na druhou stranu - mechaniky cca 500, nultak - 150, snimac SBS - cca 1000 - pokud pripoctu porizovaci cenu, porad jeste nejsem na cene noveho kousku, takze pri prodeji ztrata par stovek by me nemusela tak mrzet).

Jinak preclik chytnul duty zvuk, je to proste tam smile Myslim, ze hraje slusne, ale ma rychly utlum tonu na 7. prazci na G, myslim, ze se prilis nerozhraje... (otazkou, kolikrat mi to bude vadit - vyhravky v polohach vetsinou hraju uz zrovna kolem 12. prazce, takze na gecku je to pro me takova nevyuzita oblast a na slap to nevadi).

Takze urcite je otazkou casu, kdy pujde z domu nahrazen necim lepsim - asi uz si pockam na neco kvalitniho starsiho.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: