1

Téma: Struny na menzuru 35

Ahoj basaci,

vcera jsem se stal hrdym majitelem Lakland 55-01 (diky Peatersi  smile ), tak se chci jednak podelit o radost a druhak se hned zeptat na vase zkusenosti se strunama na basu s menzurou 35 (dlouhou). Peaters rika, ze nejlepsi zkusenost udelal s Laklandama, ale mozna mate dobrou zkusenost se strunama, ktere se daji sehnat u nas - pokud ano, podelte se prosim.

Omlouvam se, pokud jsem vytvoril duplicitni tema - trochu jsem hledal a nenasel, prispevky se jako znovunalezenec a cerstvy baskytarovy nadsenec budu prokousavat jeste peknych par dni.

At to hraje!

Michal

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

2

Re: Struny na menzuru 35

michusjam napsal:

Ahoj basaci,

vcera jsem se stal hrdym majitelem Lakland 55-01 (diky Peatersi  smile ), tak se chci jednak podelit o radost a druhak se hned zeptat na vase zkusenosti se strunama na basu s menzurou 35 (dlouhou). Peaters rika, ze nejlepsi zkusenost udelal s Laklandama, ale mozna mate dobrou zkusenost se strunama, ktere se daji sehnat u nas - pokud ano, podelte se prosim.

Omlouvam se, pokud jsem vytvoril duplicitni tema - trochu jsem hledal a nenasel, prispevky se jako znovunalezenec a cerstvy baskytarovy nadsenec budu prokousavat jeste peknych par dni.

At to hraje!

Michal

....no já koukal, že už z inzerce zmizela.Ta byla za pěknou cenu že? wink

0 xLajků:

3

Re: Struny na menzuru 35

No to teda. Super cena, super basa - musel jsem po ni hned skocit. Akorat Hacko je teda vyzva, doted jsem hral na ctyrku, takze musim trochu zmenit techniku a zapojit ho do stupnic, aby furt jenom nehucelo naprazdno  big_smile

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

4

Re: Struny na menzuru 35

dobrý zkušenosti mám s DR black beauties, super Háčko maj taky Ernie Bally (http://kytary.cz/ernie-ball-regular-slinky-5/HN104572/)... obojí jsou dost dlouhý, takže 35" zvládnou v pohodě...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: Struny na menzuru 35

hofa napsal:

dobrý zkušenosti mám s DR black beauties, super Háčko maj taky Ernie Bally (http://kytary.cz/ernie-ball-regular-slinky-5/HN104572/)... obojí jsou dost dlouhý, takže 35" zvládnou v pohodě...

....kurňa,..130-cítka Háčko,...to už je špagát. roll  Já hraju už roky na tyhle,...http://www.zvuk-svetla.cz/shop/product/ … star-rsb52. wink Ale taky chci teď na nově nabyté 5-ti strunné ATK zkusit i jiný. wink  Ono totiž,...když jsem to ATK koupil, tak tam byly natažený nějaký ty potažený Elixíry (drahý),...starý tak 2 roky,....a hrály ještě jako sviňa.Už z toho ale lezl ten potah a vypadaly jako chlupatý a to se mi nelíbilo.Ale hrálo to neuvěřitelně,...fakt paráda. wink Snad bych i do nějakých pořádných strun invetsoval,...co máte kdo vyzkoušený z těch drašších-kvalitnějších špagátků? wink

0 xLajků:

6

Re: Struny na menzuru 35

michusjam napsal:

No to teda. Super cena, super basa - musel jsem po ni hned skocit. Akorat Hacko je teda vyzva, doted jsem hral na ctyrku, takze musim trochu zmenit techniku a zapojit ho do stupnic, aby furt jenom nehucelo naprazdno  big_smile

...udělej nějaký detailnější foto a hoď to sem. wink

0 xLajků:

7

Re: Struny na menzuru 35

Matej napsal:

....kurňa,..130-cítka Háčko,...to už je špagát

Warwick dělá standardně .135" (na .045" sadě samozřejmě).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Struny na menzuru 35

Matej napsal:

130-cítka Háčko,...to už je špagát

to je potřeba !!! big_smile

Matej napsal:

co máte kdo vyzkoušený z těch drašších-kvalitnějších špagátků?

Elixíry mi zatím leží doma, chystám se je teď někdy natahovat... ještě mám (blbou) zkušenost s LaBella Super Steps (nejsou za hubičku) - odešly po jednom dni hraní...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

9

Re: Struny na menzuru 35

Ja mam prave zrovna s DR celkem blby zkusenosti - teda s kytarovejma. Strasne mi praskaly - vystridal jsem dve sady a pak se na to vykaslal a sel do Elixiru, ktery mam teda ted uz chlupaty, ale porad hrajou jako blazen - to potvrzuju a podepisuju se pod to. Jemze 1600 za petkovou sadu je fakt masakr, no  sad

Detailni fotky udelam co nevidet. Pokud Te zajimaj nejaky specificky mista na kytare, dej vedet. Foceni je moje hobby No2, tak doufam, ze se to povede. Vlastne me taky napada, ze pokud byste potrebovali udelat fotky z koncertu (v Praze a okoli), udelam je rad a zadarmo  cool

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

10

Re: Struny na menzuru 35

Ukazky fotek:

http://www.flickr.com/photos/micsvo/522 … hotostream
http://www.flickr.com/photos/micsvo/522 … hotostream
http://www.flickr.com/photos/micsvo/522 … hotostream

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

11

Re: Struny na menzuru 35

DR Lo-rider sou supr pevný špagáty a dlouhý jsou dost na 35''

0 xLajků:

12

Re: Struny na menzuru 35

nejlépe struny lakland.... wink

ELF / Lakland
0 xLajků:

13

Re: Struny na menzuru 35

Hehe :-) A umis je koupit tady?

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Gerald (10. 01. 2012 11.37:10)

Re: Struny na menzuru 35

občas se tady objednávají (4ksch)...
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=5543
nebo thomann

ELF / Lakland
0 xLajků:

15

Re: Struny na menzuru 35

Elixir pro mě OK, ale jsou na ně také nejednoznačné reakce. A to Háčko bych doporučil "tapered" i když i obyčejné H je dobré.

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

16

Re: Struny na menzuru 35

jimmy napsal:

Háčko bych doporučil "tapered"

já mám zatím bohužel přesně opačnou zkušenost - tam kde tapered hrálo tupě, tak normální bylo v pohodě... nevim, čím to může být...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

17

Re: Struny na menzuru 35

hofa napsal:
jimmy napsal:

Háčko bych doporučil "tapered"

já mám zatím bohužel přesně opačnou zkušenost - tam kde tapered hrálo tupě, tak normální bylo v pohodě... nevim, čím to může být...

no jo, nejednoznačné. Já vám to říkal, já vám to říkal...

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

18

Re: Struny na menzuru 35

jimmy napsal:

to Háčko bych doporučil "tapered"

Souhlas. Obě dále doporučené sady ho mají. Na pětce jsem měl nejradši FENDER Super Bass 8250-5M (ty mají tapered nejen H, ale i E) a bezvadný byly i WARWICK Black Label 40 301 M.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Struny na menzuru 35

každopádně bacha na to, aby nebyly krátký...a tapered H lakland supr, asi nejlepčí H, co jsem měl...

ELF / Lakland
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: SamNewbier (10. 01. 2012 15.24:52)

Re: Struny na menzuru 35

Tapered je dobrý jenom pokud neni to odhalený jádro moc dlouhý a nezasahuje do míst kde hraješ
E: A neudělejte s toho debatu o pětistrunkach, jde tady hlavně o tu menzuru, tak mu neraďte to, co fungovalo vám na 34".. palec je znát smile

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

21

Re: Struny na menzuru 35

Dik Same!

BTW hraju na petku a struny mam radsi skrz telo. V kombinaci s 35 menzurou tim padem potrebuju strasne dlouhy struny. Zkusim schvalne pro zajimavost premerit Gecko, az ho sundam.

Jinak kazdopadne diky vsem za tipy a diskuzi - myslim, ze to nakonec stalo za to i pres nejaky ty OT  smile

Lakland 55-01, Markbass Little Mark Tube 500, Dan Acoustic Fatman 210, EBS Multicomp, FOX Effects Boost, draty Spectraflex
0 xLajků:

22

Re: Struny na menzuru 35

na svým ATK 305 měním pouze jen   WARWICK Black Label 40 301 M. Low-B Naprostá spokojenost-vydrží velmi agresivní hru.Jo i E-čko jsem jednou přerval,ale uvnitř už bylo rezaté.Teplo/zima-teplo/zima a je to.  lol

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

23

Re: Struny na menzuru 35

famfrnos napsal:

Teplo/zima-teplo/zima

2roky je docela dost no big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

24

Re: Struny na menzuru 35

famfrnos napsal:

na svým ATK 305 měním pouze jen   WARWICK Black Label 40 301 M. Low-B Naprostá spokojenost-vydrží velmi agresivní hru.

...za kolik je kupuješ? smile

0 xLajků:

25

Re: Struny na menzuru 35

K té délce strun: DR Hi-beam a Sunbeams (klasické Long scale) mají od míčku k zeslabení vinutí minimálně 95,5 cm, takže na kobylku dlouhé dost. Jestli to vyjde i skrz tělo nevím.

0 xLajků:

26

Re: Struny na menzuru 35

Ty černý Warwicky jsem kupoval naposledy asi před vánocema 2010 a tehdá byly asi za 860,- ale možná taky 960,- a já měl nějakej kupon stokorunu slevu.Během pár tejdnů jsem si pořídil ještě další sadu. J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

27

Re: Struny na menzuru 35

tak pardón.Dneska jsem je natáhnul a v krabičce byl lístek na 750,- Jo a tahle sada byla kupovaná  02/2010 čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: noomak (06. 01. 2021 10.10:21)

Re: Struny na menzuru 35

Zdar, trochu bych téma oživil, takže jaké současné a ne moc drahé struny pasují na menzuru 35", červené warwicky ne, ty jsou krátké, to už vím :-D ty co mají označení Extra long scale jsou jasné např D´addario, zajímají mě spíš tipy na normální long scale struny pro 5-ku kolem cca 500, díky.

0 xLajků:

29

Re: Struny na menzuru 35

noomak napsal:

Zdar, trochu bych téma oživil, takže jaké současné a ne moc drahé struny pasují na menzuru 35", červené warwicky ne, touž vím :-D ty co mají označení Extra long scale jsou jasné, zajímají mě spíš tipy na normální long scale struny pro 5-ku, díky.

http://www.bachmusik.com/gsb-45-125-5-strunna-nikl_p2225

0 xLajků:

30

Re: Struny na menzuru 35

Matej napsal:
noomak napsal:

Zdar, trochu bych téma oživil, takže jaké současné a ne moc drahé struny pasují na menzuru 35", červené warwicky ne, touž vím :-D ty co mají označení Extra long scale jsou jasné, zajímají mě spíš tipy na normální long scale struny pro 5-ku, díky.

http://www.bachmusik.com/gsb-45-125-5-strunna-nikl_p2225

ty jo, to je už hodně nízká cena, máš s nima zkušenost?

0 xLajků:

31

Re: Struny na menzuru 35

Já na Spectora 35'' používám EB 2824 a měl jsem tam i D'addario EXL170-5. Oboje jsou Long Scale.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Matej (06. 01. 2021 11.41:49)

Re: Struny na menzuru 35

noomak napsal:
Matej napsal:
noomak napsal:

Zdar, trochu bych téma oživil, takže jaké současné a ne moc drahé struny pasují na menzuru 35", červené warwicky ne, touž vím :-D ty co mají označení Extra long scale jsou jasné, zajímají mě spíš tipy na normální long scale struny pro 5-ku, díky.

http://www.bachmusik.com/gsb-45-125-5-strunna-nikl_p2225

ty jo, to je už hodně nízká cena, máš s nima zkušenost?

Hraju na ně už několik let. wink Už jsem to tu psal několikrát,...konstantní zvuk poměrně dlouhou dobu, pěknej zvuk,...a nikdy se mi u nich nestalo, že by nějaká struna umřela hned na začátku, jak se různě dočítám o značkových dražších strunách. Komu jsem tyhle struny doporučil, tak je spokojenej.  Jestli nějak nezměnili délku, tak já je měl na Laklandu 35 menzura a ještě struny krz tělo a stačily. sunglasses

0 xLajků:

33

Re: Struny na menzuru 35

Já si je na Matejovo doporučení nedávno koupil, zvukově v pohodě. Na to abych hodnotil životnost je mám příliš krátce.

Na můj vkus mají trochu hrubší povrch, než jsme zvyklý, ale to má každý jinak,

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

34

Re: Struny na menzuru 35

Dzzerza napsal:

Na můj vkus mají trochu hrubší povrch, než jsme zvyklý, ale to má každý jinak,

Tak to mi vůbec nepřijde. Ale jak říkáš, každý to cítí-vidí jinak. wink

0 xLajků:

35

Re: Struny na menzuru 35

Objednal jsem 3 sady, tak uvidim, diky za tip!

0 xLajků:

36

Re: Struny na menzuru 35

noomak napsal:

Objednal jsem 3 sady, tak uvidim, diky za tip!

Vyzkoušej jedny,...když by ti nesedly, ty dvě zbylý sady od tebe koupím. wink

0 xLajků:

37

Re: Struny na menzuru 35

Já používám DR DDT5 55-135, ale rozhodně nepatří k těm levným. Jsou kolem 1200,- Ale drží poměrně dlouho a mají s tou 35 menzurou krásnej konkrétní, pevnej zvuk.

Takže můžu doporučit wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

38

Re: Struny na menzuru 35

Matej napsal:
noomak napsal:

Objednal jsem 3 sady, tak uvidim, diky za tip!

Vyzkoušej jedny,...když by ti nesedly, ty dvě zbylý sady od tebe koupím. wink

No, mam to tak tak na nulty prazec.

0 xLajků:

39

Re: Struny na menzuru 35

noomak napsal:
Matej napsal:
noomak napsal:

Objednal jsem 3 sady, tak uvidim, diky za tip!

Vyzkoušej jedny,...když by ti nesedly, ty dvě zbylý sady od tebe koupím. wink

No, mam to tak tak na nulty prazec.

Ale stačí ne? Já je měl na 35 Laklandu a déla stačila. wink

0 xLajků:

40

Re: Struny na menzuru 35

Matej napsal:
noomak napsal:
Matej napsal:
noomak napsal:

Objednal jsem 3 sady, tak uvidim, diky za tip!

Vyzkoušej jedny,...když by ti nesedly, ty dvě zbylý sady od tebe koupím. wink

No, mam to tak tak na nulty prazec.

Ale stačí ne? Já je měl na 35 Laklandu a déla stačila. wink

Asi jo, natahnu az praskne, ona se ještě trochu napne, ten Cort ma holt moc daleko ukotvení strun od kamenu. 

0 xLajků: