1

Téma: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Tak po první ostré akci (byť komorní klavír + basa + fůra zpěváků) chci napsat pár řádků k mému novému přírůstku.

Původně jsem měl zálusk na Pedullu Thunderbolt/Thunderbass, pak jsem koukal po Mayones Jabba, pak jsem chtěl splašit staršího Fendera 5 JB no a nakonec mě doslova uchvátila videa s pro mě neznámou značkou Frudua. A čím více jsem je sjížděl, tím více ve mně zrálo rozhodutí právě pro tuto značku. S nákupem naslepo už pár zkušeností mám, navíc se v práci zadařilo, tak jsem si řekl, že si udělám opět radost smile

Cena mi přišla velmi přijatelná (cca 820€), korejský původ mě neodradil a technické vychytávky utvrdily mé rozhodnutí smile

Komunikace probíhala po mailu. První dotaz jsem napsal jak přímo do Itálie, tak i obchodnímu zástupci na Slovensku. Reakci jsem dostal pouze jednu, a to velmi přátelskou od pana Garbuja. Ptal jsem se na poměrně dost věcí a musím jako významné plus konstatovat velkou vstřícnost a ochotu pana majitele.

Basa dorazila toto úterý, takže první postřehy. Vybral jsem bílou:
http://www.fruduadirectdeal.com/images/frudua_gfj_5_white.jpg

Reakce okolí byly velmi pozitivní, basa v této barvě je opravdu sexy smile Taky je to macek, jak tělo, tak krk - a je dost těžká.

Co hodnotím jako plusy:
* konstrukce - viz webovky www.fruduadirectdeal.com Pro mě osobně byl jeden z argumentů uložení krku do těla - nadstandardně dlouhá kapsa. Dále např. grafitový nultý pražec (já mám teda bílý, tak předpokládám spíše kostěný) a např. variabilita zvuků - JB + MM + cokoliv mezi s přepínáním aktiv/pasiv
* potěšila mě kobylka, která umožňuje provlečení strun skrz tělo (takže tento tuning je snadno proveditelný bez velkých nákladů). Taky umožňuje rychlou výměnu strun pouhým vyháknutím
* snímače jsou kapitola sama od sebe - jsou značky Dimarzio (za mě plus, má oblíbená značka), dle slov pana Garbuja Ultrajazz. Kobylový jsou 2 snímače posazené těsně vedle sebe, push-pull potenciometrem volím humbucker/single
* velmi mě dnes potěšil zvuk, ač jsem byl dosti málo hlasitě, tak zvuk krásně tmelil kapelu a hlavně MM konfigurace mě vyloženě nadchla (při zabrání u kobylky krásně tón vylezl, mňam smile) JB zase umí hrát, jak jsem čekal + jako bonus hromada špíny o pražce (když chci), za mě palec nahoru. Co jsem si na JB zaslapoval, tak hezký kultivovaný zvuk.
* elektronika neznámá, nicméně 18V

Co vidím jako mínusy:
* hlasitost aktiv/pasiv není stejná (aktiv je o cosi silnější). Pasiv má MNOHEM méně výšek, než aktiv s korekcemi rovně.
* korekce výšek zabírá na můj vkus hodně nízko a ony přidané vyšší středy už nezní moc hezky. Reakce z Itálie - "mám v plánu začít používat nový EQ, jak bude, pošlu ho jako upgrade".
* basa je fakt těžká smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Yes tak konečne niekto smile  vravíš korejský povod? tongue toto by som si velmi rád niekedy skusil smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

3

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Akú si vybral menzúru? Telo je jelša alebo jaseň? Inak je to asi druhá najkrajšia basa na fóre (hneď po Hofovom Bacchus JB)

0 xLajků:

4

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Vybral jsem bílou

dobře jsi vybral smile je krásná...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

decko napsal:

Yes tak konečne niekto   vravíš korejský povod?  toto by som si velmi rád niekedy skusil

Ano, zadavatelem je firma v Itálii, konstruktérem pan Frudua (postavil už celkem hafo nástrojů a dalším z důvodů, proč jsem se rozhodl pro jeho nástroj, je jeho životopis - http://fruduadirectdeal.com/galeazzo_frudua.html - fandím lidem, kteří ví, co chtějí a jdou si vytrvale za tím).

Pokud budeš mít cestu někdy na Chacharsko, není problém smile Napiš mejli a něco vymyslíme. Popř. jak bude někdy sraz a ukážu se tam..

Faky77 napsal:

Akú si vybral menzúru? Telo je jelša alebo jaseň? Inak je to asi druhá najkrajšia basa na fóre (hneď po Hofovom Bacchus JB)

Menzura mi byla vybrána smile Nakonec jsem kvůli ceně chtěl jít do 34" (819€), nicméně v bílé barvě už nebyla - do února jsem fakt čekat nechtěl. Takže bylo rozhodnuto (840€) smile

Jinak když jsem na prvním srazu měl v ruce Zdenorovu Foderu, tak ač jsem si z ní v hromadě dobrých bas na zadek nesedl, tak mě zaujalo silně hrající H. Nechci tvrdit, že mám nástroj této třídy, ale silné spodky jsou rozhodně devizou Fruduy (to jsem očekával díky konstrukci usazení krku)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Paráda, konečně někdo  smile  Gratuluju a závidím, rád bych osahal  wink

0 xLajků:

7

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

WHITE POWER  wink ,

gratulujem krása

cool

0 xLajků:

8

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dali, tak už vím, co to je ta Frudua smile Je to krása. Budou nějaké nahrávky?

0 xLajků:

9

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

fandím lidem, kteří ví, co chtějí a jdou si vytrvale za tím

jj, rozhodne....akorat pro sve okoli jsou takovi lide obvykle naprosto nesnesitelni big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Pekne moc pekne!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Tom350 napsal:

Dali, tak už vím, co to je ta Frudua  Je to krása. Budou nějaké nahrávky?

Frudua = krása, zajímavá rovnice wink

Nahrávky plánuji, navíc ji vezmu do studia, takže bude jak obligátní riff Money pro srovnání různých konfigurací snímačů, tak i basa v kapele (byť v naprosto menšinovém žánru zde na fóru smile)

Předpokládám, že časem budeme nahrávat i s Miraction, takže bude i nahrávka v popíku.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

12

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dotaz vztah Exclusive a Frudua?

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

13

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Kubš napsal:

Dotaz vztah Exclusive a Frudua?

??

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

14

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

No existuje preci nejaka ta znacka Exclusive - napr tele s triple HB apod.

Nekdy se to nazyva primo Frudua Fusion nekdy Exclusive by Frudua.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Netuším... Zkus prozkoumat www.frudua.com

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

16

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

myslel tohle http://www.exlusiveguitars.com/exlusive … white.html

to se mi taky moc líbí smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

17

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Frudua vypadá opravdu pěkně a precizně, což ale nemůžu říct o těch Exlusive. Z toho už hodně čouhá katování kostů a smrdí to levnotou. Přijde mi to asi takovej rozdíl jako mezi Squierem a řekněme MIJ Fenderem.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

18

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

hmm pak z fotek poznáš víc než já wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Stačí kouknout na snímače, hardware, detaily zpracování a použitého dřeva. A to je ještě nutno si připočíst, že na reprezentativní fotky asi nevezmou nějakej nedodělek. Ale budiž ti přáno dobré víry.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (12. 12. 2011 19.08:16)

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Trochu mi to připadá jako "čím víc velkých pólových nástavců, tím víc MusicMan"  lol

http://www.exlusiveguitars.com/images/superb3tpu.jpg

Sorry za OT, Frudua je fakt krásná i v té bíle, asi nejhezčí z toho, co mají na stránkách, a to já osobně moc bílou nemusím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Aidamos napsal:

Trochu mi to připadá jako "čím víc velkých pólových nástavců, tím víc MusicMan"  lol

http://www.exlusiveguitars.com/images/superb3tpu.jpg

Sorry za OT, Frudua je fakt krásná i v té bíle, asi nejhezčí z toho, co mají na stránkách, a to já osobně moc bílou nemusím.

tak to bylo pro nový ATK ale jak ibanez utekl do číny tak to nestihli propašovat...


to kuře: mně teda kromě ceny nic špatnýho na tý excluziv značce nepříde...koukám na fotečky a rozhodně to vypadá líp než kolik to stojí

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Exclusive se prodává za cca 600€. Materiál těla lípa (SuperB)/olše (Fusion). U SuperB pouze zapouzdřené mechaniky (od jisté doby je nemusím).
Prostě nástroje o třídu níž. Osobně mě vzhledem neoslovily (a když už, tak raději levnější Fusion). Holt stárnu a klasika u mě vítězí smile

Jinak jsem dnes basu vážil a vyšlo mi cca 4,6kg (Preclík má 4,7kg).

Ohledně materiálu těla jsem položil dotaz do Itálie (stejně to bude relevantní až se zvukovými nahrávkami).

Z dalších drobných vychytávek - na spodním rohu pod krkem je ze zadní strany ubráno trochu materiálu, aby se tam vešla ruka při vyhrávkách v polohách, trochu to jde vidět např. zde (byť to chce trochu představivosti):
http://www.fruduadirectdeal.com/images/gfj5/23.jpg
Drobnost, ale potěší smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

O víkendu basu proženu v sobotu naostro s S.r.o (tímto zvu na 15hod na koncert), v neděli dopoledne zkouška Miraction, odpoledne nahrávání (byť tam budu mít spíš kytaru), v pondělí odpoledne hrajeme s Miraction komornější vystoupení na vánočním večírku, pak už budu moci s určitostí říct, co v té base je. Už se těším smile

Taky ještě doufám, že se dřevo bude nějakou dobu rozehrávat, určitě toho před doručením do ČR moc neodehrála.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

24

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ohledně dřeva - je to olše (jasan se používá pouze u naturalu)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

25

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

to je nádhera, ta bílá...

ELF / Lakland
0 xLajků:

26

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

woody napsal:

olše je nejlepší ... mi věřte, dělam s olší už 13 let ...


Zase jedna absolutni pravda pana Woodyho..... Asi ti tu založím muzeum sebestřednosti  wink

Na olši je nejmíň co posrat, hraje skoro dycky. Nejlepší ? Které dřevo je nejlepší ? Která baskytara je nejlepší ? Že by pro každého úplně jiná ? Neee, blbost.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

27

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

spider napsal:

Zase jedna absolutni pravda pana Woodyho

ty, ale Budajovic mouder jeste nedosahuje  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

28

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dobře podle mě nevypadá, musíš hodně vybírat. Ale dobře hraje, a je levná jak říkáš

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

spider napsal:

Dobře podle mě nevypadá

na ty horší kousky jedna barva, na ty lepší sunburst a ty nejlepší jen transparentně ... a je to ...  big_smile jinak, kdo nedělá se dřevem ... olše stojí asi 5 (prkna) - 12. 000 kubík (pěkný fošny 50 mm), je to tedy paráda ... matroš na tělo kytary je otázka dvou tří stovek, a to ta nejvyšší kvalita!!! a dá se prohnat sušičkou, aniž by utrpěla struktura dřeva a jeho vlastnosti, mechanický i hudební ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

30

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ajaj tady se to zas ubira k flameu

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

31

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

woody napsal:

a dá se prohnat sušičkou, aniž by utrpěla struktura dřeva a jeho vlastnosti, mechanický i hudební ...


Kubš napsal:

   
Ajaj tady se to zas ubira k flameu

Taky myslím big_smile

Sušení je jedna věc, zrání úplně jiná...... u čerstvě nasušeného dřena nelze hovořit o hudebních vlastnostech, to je dobrý tak na schody nebo truhlu. Pokud takhle posuzuješ tu supr kvalitu no tak potěš koště. Postavil si z toho někdy kytaru ? Spičková olše přírodně sušená a zrající 7-9 let rozhodně nestojí na tělo basy 300....řekněme 800-1000 když dobře koupíš. Stejně dlouho zrající, v pěkné kvalitě 600-800. V poměru k ostatnímu dříví je to stále levné.

Popř. si ji muzes koupit za tech 300 a pockat par let.

To je stejný jakobych já tvrdil, že moje manželka je skvělá účetní (popř nejlepší jak to formuluješ ty), protože právě dokončila rekvalifikační kurz

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: woody (14. 12. 2011 10.44:34)

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

tak já to beru zpět .... jste staromilci  big_smile ... jen jsem řekl, že olše se chová jinak než javor, jasan či smrk ... má úplně jinou strukturu, skoro žádnou, je v podstatě homogenní (bráno s nadsázkou), a nemá většinou v sobě žádný vnitřní pnutí z růstu stromu ... zralost dřeva je daná chemickejma procesama v něm, v podstatě se dá říct, že to, co bylo živý, musí umřít ... to nějakej čas trvá ... tím se i změní mechanický vlastnosti toho dřeva ... jen jsem řekl, že ta olše je na tohle málo citlivá, nemusíš s ní tak čarovat jako s jinym dřevem ... jasněže nezralej javorovej krk ze sušičky se pak zkroutí a smrková deska nebude hrát ... olše jo!
jinak ještě tohle ... olše je dost citlivá na vlhkost v tom smyslu, že moc a moc chutná houbám a plísním .... hoodně starý uskladněný dříví je tedy zákonitě degradovaný, je prostě sežraný a přeměněný, i když furt vypadá jako docela dobrej masiv ... pozná se to v hoblovce nebo na brusce ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

33

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Takze Dali, nadosmrti to s tou Fruduou nevidim, leda bys ji na noc nakladal do SAVA!

Ale zpet k tematu...davas mi velkou chut na levnejsi MM-J basicku (i kdyz tohle je za tu cenu pekny - final price je 20k?)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

34

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Kubš napsal:

Ale zpet k tematu...davas mi velkou chut na levnejsi MM-J basicku (i kdyz tohle je za tu cenu pekny - final price je 20k?)

Pokud se díváš na čtyřku, tak se cca vlezeš.

Já platil 848€ (pětka + dlouhá menzura) + 60€ doprava, poplatek 250Kč bance (dá se za 50Kč Fio, mBank, ..) - bez pár korun 24.000
Čtyřku máš za ??? - v obchodu momentálně (už?) nejsou... Předpokládám cenu cca 760€, takže jsi s dopravou někde na 20-21.000...

Po víkendu poreferuju, jedno komorní vystoupení je příliš málo na hodnocení smile (i tak to chce určitý čas, až vyprchají hormony smile)

Mimochodem, včera jsem koukal na hudební bazar. V době, kdy jsem chtěl objednat Fruduu, tak jsem koukal po Fenderu MIA 5 JB - nic nebylo... Včera jsem tam našel 6 (!!!) těchto bas... (5x standard (25.000) + 1x deluxe, kdy bych už těch skoro 30 asi nebyl ochoten zaplatit)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

35

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

tady mas oproti US Std vetsi peci o zakaznika a vic hejblatek wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

36

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Tak jsem basu prohnal na koncertu folkové skupiny + na zkoušce Miraction.

Folková kapela - naprostá pohodička (co taky čekat, že?). Většinu věcí jsem odehrál na konfiguraci JB. Jen se musím ještě srovnat s využitím aktiv/pasiv - pasiv je slabší + má méně výšek (takže to znamená při přepnutí doštelovat hlasitost). Dynamický rozsah nástroje je naprosto OK, hraje na lechtání i na zabrání - pak samozřejmě je zvuk průraznější a výraznější.
Slap je klasika JB, hezky pevný zvuk (skoro až kamenný smile)

Miraction - díky slabšímu výstupu, než má preclík, jsem musel jet s hlasitostí prakticky na max (kombo má pouze přepínač aktiv/pasiv, bez korekce gainu - není kam umístit smile). Uvažuju buď o vhodné krabičce, která by zesílila signál, nebo o výměně za 150W Phil Jones (tam už nastavitelný gain je).
Na punkárnu Na co jsem jsem ještě ve slabší hlasitosti komba použil konfiguraci J-MM, která je na tvrdší a ještě tvrdší hudbu výborná. Samotný MM na tu hlasitost neměl dostatek basů.
Zbytek věcí jsem hrál na JB, ten zvuk je hezky inspirativní.

Celkové postřehy po necelých 2 týdnech vlastnictví:
Basa má velmi slušné spodky, háčko hraje opravdu výrazně.
Preclík je velká konkurence, kytarista poznamenal, že mu sedí zvukově lépe (je to basa, která se s tím nemaže a prostě hraje - výborně). Když si Fruduu půjčil na zabrnkání, tak říkal, nová basa, nerozehraná, chce to tak rok až dva, pak bude preclík ta slabší basa.

Chci se zeptat vás, kteří máte zkušenost s rozehráváním nových nástrojů. Po týdnu a něco se mi zdá, že basa posílila hlavně na středech (flažolety, průraznost). Máte podobnou zkušenost, že nový nástroj rozehráním zvýrazní svůj zvuk hlavně na těchto frekvencích? Jak dlouho jste pozorovali znatelné vyhrávání nástroje?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

37

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

něco se mi zd

o tom to je  big_smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

38

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Woody, neznáš někoho kdo si říká chroustjazz ? On tu taky jednu dobu úřadoval podobným stylem 1 řádek, 1 pravda a pryč.....Nikomu to nepomůže, neporadí, subjektivní dojem nula, ale příspěvků kvanta....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

39

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Chci se zeptat vás, kteří máte zkušenost s rozehráváním nových nástrojů. Po týdnu a něco se mi zdá, že basa posílila hlavně na středech (flažolety, průraznost). Máte podobnou zkušenost, že nový nástroj rozehráním zvýrazní svůj zvuk hlavně na těchto frekvencích? Jak dlouho jste pozorovali znatelné vyhrávání nástroje?

To by mě taky zajímalo.

woody napsal:

o tom to je

A to jako co? Jako že se to zdá, nebo že je to fakt?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

40

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

já teda nevím co se rozčilujete...woody to trefil.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

41

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Jak dlouho jste pozorovali znatelné vyhrávání nástroje?

Nijak, neboť se jedná o černou voodoo magii, které nerozumím. Navíc jediná nová basa, kterou jsem měl, byl Stagg, kterému by pomohlo jedině rychlé zpopelnění.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

42

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Kubš napsal:

já teda nevím co se rozčilujete...woody to trefil.

Já se nerozčiluju, já se jen ptám, jak to myslel. Je to o tom, že se to zdá, nebo je to o tom, že se nástroj "vyhrává"?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

43

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

souhlas s dobroučí, obzvláště predikce od kytaristy je důvěryhodná!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

44

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

spider napsal:

On tu taky jednu dobu úřadoval podobným stylem 1 řádek, 1 pravda a pryč.....Nikomu to nepomůže, neporadí, subjektivní dojem nula, ale příspěvků kvanta....

spidere, neser  big_smile
o úřadování vůbec nejde ... jde o pestrost názorů, projevu, stylu .... jako v hudbě ne? ... ber to tak, že sme tady všichni jazzmani ... a improvisujeme ... a jamujeme ... někdy se to sejde, někdy ne ... to spíš ty tady machruješ   big_smile
moderovat diskusi je zcestné ... to to raději zavřeme ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

45

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

woody napsal:

to to raději zavřeme ...

v tvým případě není plurál na místě... my tady nic zavírat nechcem... jen se můžeme snažit o nějakou slušnou a normální diskuzi (i když to často nejde big_smile )... ani v jazzu to není bez pravidel, jak by sis možná představoval wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: woody (19. 12. 2011 15.02:21)

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

hofa napsal:

my

my a plurál nejni na místě ... sám jsem trochu ujel  big_smile
tak jedem dál, ne?
jsme tu každej za sebe a sám a tak to má bejt ... celek je mozaika jednotlivejch střípků

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

47

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

kdybyste, pánové, slyšeli co udělala moje basa od roku výroby 2009 dodnes...kdepak voodoo... to že se nástroje rozehrávaj je fakt. To že to ernieho koule nebo blatník nepíšou do svejch propagačních letáčků, tak to neznamená, že to fakt neni smile

je taky jasný že u elektrickýho nástroje ten rozdíl nebude třeba tak moc znatelnej jako u akustik, ale pořád tam bude a bude jasně slyšitelnej. Je jasný, že i hráč se naučí fungovat s nástrojem dohromady líp, protože ho pochopí...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

48

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Když si Fruduu půjčil na zabrnkání, tak říkal, nová basa, nerozehraná, chce to tak rok až dva, pak bude preclík ta slabší basa.

takhle hláška teda ale zní jak kdybys hrál v kapele tady s jinou názorovou variantou Woodyho smile je to kravina...to se nedá takhle říct smile Ten nástroj má nějákou svojí zvukovou charakteristiku a tu měnit nebude. Vyhráním se zvuk spíš tak jako dočišťuje a urovnává.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

49

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Jenich napsal:

Je jasný, že i hráč se naučí fungovat s nástrojem dohromady líp, protože ho pochopí...

Ano, to je dobré říci... Já to vnímám spíše takto, ale u akustického nástroje ten vliv zřetelný asi bude.

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

50

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Jenich napsal:

takhle hláška teda ale zní jak kdybys hrál v kapele tady s jinou názorovou variantou Woodyho  je to kravina...to se nedá takhle říct  Ten nástroj má nějákou svojí zvukovou charakteristiku a tu měnit nebude. Vyhráním se zvuk spíš tak jako dočišťuje a urovnává.

On nemyslel, že se z JB stane PB smile
Spíš to, že ta basa se ještě rozehraje a rozezpívá, jak jsi to sám pozoroval na akustice.

Mimochodem jsem pozoroval docela pokrok i na blondýnce, jakmile kytarář usadil pořádně krk (v originále ta kapsa byla jedním slovem šílená, styčná plocha nula nula nic) + vyměnil 0. pražec z kosti (místo IMHO neoriginální vyžvejkané mrchy).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

51

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Chci se zeptat vás, kteří máte zkušenost s rozehráváním nových nástrojů. Po týdnu a něco se mi zdá, že basa posílila hlavně na středech (flažolety, průraznost). Máte podobnou zkušenost, že nový nástroj rozehráním zvýrazní svůj zvuk hlavně na těchto frekvencích? Jak dlouho jste pozorovali znatelné vyhrávání nástroje?

já jsem novou basu měl a rozehravaní dřeva bylo patrné ale nejsem schopen říct v kterých frekvencích asi to dost záleží na dřevu spíš prostě vyleze charakteristika onoho dřeva tak nějak se vybarví



Jenich napsal:

kdybyste, pánové, slyšeli co udělala moje basa od roku výroby 2009 dodnes...kdepak voodoo... to že se nástroje rozehrávaj je fakt. To že to ernieho koule nebo blatník nepíšou do svejch propagačních letáčků, tak to neznamená, že to fakt neni

no jo ale jenichovi se pod rukama i vyhrané nástroje mění k nepoznání  smile  smile

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

52

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ráz, dva, tři....

Tak tu máme surovou nahrávku s Fruduou a protože se jedná opravdu o surový mix, tak dávám jen kousek písničky - pro představu basy.
Basa jela přes Phil Jones Bass kombo linkou do mixu, bez úprav.

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … aukzka.mp3

Kombinace snímačů JJ, bez korekcí, aktiv.

Chyby prosím omluvte, příště se jich vyvaruji smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

53

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

mi tam nějak chybí basy...
ale basa je hezká a i kdyby nehrála vůbec tak bych ji chtěl doma  big_smile

ELF / Lakland
0 xLajků:

54

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Gerald: nepřijde mi. Jak jsem psal, je ta nahrávka surová, tzn. bez jakéhokoliv mixu, masteringu, ničeho, jen stopy cca srovnané do jakýchstakýs poměrů. Navíc hlasitost je dost nízká, takže i to může hrát roli v pocitu málo basů (nízká hlasitost znamená, že ucho subjektivně vnímá basy i výšky méně - proto se na některých zesilovačích dělá fyziologická korekce - mírné navéčkování).

A Frudua není "tučný" JB, ale "suchý" JB. Nevím, čím je to dané (materiál dřeva, rozteč snímačů???), ale prostě mi to tak zní.

Jinak ta basa hraje myslím velmi slušně, předpokládám, že na větším aparátu by to zase bylo někde jinde (já mám holt prdítko smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

55 Naposledy upravil: Lukáš (09. 01. 2012 23.44:43)

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Navíc hlasitost je dost nízká, takže i to může hrát roli v pocitu málo basů (nízká hlasitost znamená, že ucho subjektivně vnímá basy i výšky méně - proto se na některých zesilovačích dělá fyziologická korekce - mírné navéčkování).

Asi je to možný, protože já tam cítím určitou jedovatost ve středech, když za to vezmeš, jinak basy ani výšky moc ne.. (tím bych nechěl říct, že to nehraje pěkně smile)

0 xLajků:

56

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i: Jakou má prosímtě ta Frudua rozceč strun u kobyly?...os středu strun H a G? Změřil bys mi to? wink

0 xLajků:

57

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

A Frudua není "tučný" JB, ale "suchý" JB. Nevím, čím je to dané (materiál dřeva, rozteč snímačů???), ale prostě mi to tak zní.

hele D.a.l.i. a na jakých jiných aparátech jsi ji zkoušel? Zvuk se mi líbí, i když je tady konkrétně imho trošičku utopenej, ale myslím si, že na "velkým" aparátu musí znít parádně... na eq přidat trošku basů a jedem big_smile... doufám, že se mi někdy podaří si ji vošmatlat vlastníma prackama - moc mě zajímá srovnání s Bačusem smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

58

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Matej: bude to 76-80mm wink Záleží, jestli měříš od středy strun, nebo od kraje do kraje... Jakou metodiku požaduješ? smile

(mimochodem, tohle bych neřešil, záleží na spoustě dalších faktorů, někdy 17,5mm je pohodlnější, než 19mm na špatně seřízené base...)
(jestli je krk tintítko, nebo kus špalku - Frudua má docela masivní kus, Precl má proti tomu pocitově mnohem menší krk - a to je špalek sám o sobě)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

59

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Hofa: zatím je na tom mém prdítku. Ono z repráků je zvuk hezky basový, akorát linka může znít trochu jinak. Na velkém aparátu myslím, že to bude hezký zážitek smile

Ošmakání v rámci nějakého session se nebráním, rád bych to porovnal i s konkurencí (F JB MIA 5, ...)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

60

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i: Neřeším to,...jen mě to zajímá. wink

0 xLajků:

61

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Matěj: bude to tak nějak v tom rozmezí. Co jsem kdy měřil, tak to vychází jako (n-1) násobek rozteče, kde n je počet strun smile Takže dle měření spíš 76-78mm smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

62

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Ošmakání v rámci nějakého session se nebráním, rád bych to porovnal i s konkurencí (F JB MIA 5, ...)

s fruduou by som rád zrovnal... smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

63

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dnes jsem protáhl Fruduu na worshipech a mám asi jednu hypotézu, viz "tenká" ukázka.

Mé kombo PJB má pouze přepínání aktiv/pasiv, bez možnosti štelovat gain (není tam fyzicky místo na ten čudl). Frudua má o dost slabší výstup, než můj Precl. Takže myslím, že na vině je i "nenakrmený" předzesilovač, asi zkusíme prohnat na nahrávce tu basu nějakým preampem na hranici saturace.

Dojmy z dnešního hraní - spokojený jak želva. Super dynamika, užíval jsem si přepínání zvuků - JJ vs MM, na exponovanější místa zapnul J-MM (basa dostala "turbo"). Velmi inspirativní i dosti univerzální nástroj a radost na něj hrát. Myslím, že na nějaké porovnávačce se nebude mít za co stydět smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

64

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Jinak hoši Brňáci, 1.-2. února máme poradu v Žebětíně, uvažuji tu basu s sebou vzít (možná se večer nějaký jammík najde), a tak si říkám, co by říkal UR, Hofa, ... se někde slízt a udělat srovnávačku? Tipuji, že by mohl být prostor 1.2. večer (disko mě moc netankuje smile

Jdeme do toho? smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

65

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

z Žebětína je to potenciálně kousek k Axlovi do Kohoutek big_smile případně u nás v Řečkovicích v atomkrytu by to taky šlo... toho 1. zatím nic nemám wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

66

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

V rámci Brna je mi to fuk. Studoval jsem tam, takže se tam relativně orientuju smile Auto bych měl mít k dispozici, takže kde to domluvíme, je mi jedno smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

67

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Jóóó, všední den večer nic nemám, prima, počkejme na Axla jak se vyjádří. Ev. naše zkušna v Žabinách taky k dispozici. Těším se na Frndulu smile

0 xLajků:

68

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ha, tak u me panove tentokrat bohuzel, Je tam kapela..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

69

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

tak bychom se teda mohli sejít u nás... prostor je to akusticky ne zcela ideální, ale pro tento účel jistě postačí smile ... adresa je Kolaříkova 10...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

70

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Chlapi, za mě to vypadá tak, že jsem schopen z Žebětína vyjet něco před 7. večer, tzn. sraz dejme cca 19:15 v Řečkovicích.
Popř. UR v Žabinách (to bych měl cosi blíž)?

Můžu poprosit někoho z vás o telefon, ať se pak můžeme operativně spojit, kdyby něco? Na mě je 724 067 208.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

71

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

posílám sz s číslem...

a co se týče místa, je mi to celkem fuk... URe, kde přesně máte tu zkušebnu?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

72

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Já jsem teda pro tu našu zkušebnu (ul. Březinova) - je víc po ruce než Řečkovice, co?
Tel. na mě 737965859. Jestli se bude chtít někdo přidat, dejte vědět.

0 xLajků:

73

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

jo to bude asi lepší... je to tak hezky uprostřed big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

74

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dejte to datum někam do nadpisu, kdo to má hledat smile
pokud bude jen trochu šance, přijedu. Slíbit nemůžu ale nic, prožívám extrémní pracovně-finanční období....

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

75

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Pípa: změněn nadpis smile

UR: díky za nabídku, udělejme to tam. To je blízko konečné 4?

Axl: nechceš vzít v Kohoutovicích? Nemusíš jezdit svým autem/aspoň se propletu nejkratší cestou bez bloudění (po hlavní cestě bych to našel, ale uličkama asi hůř).

Já teda asi vezmu na test buď bezpražcovku, případně Precla (snad to uvezu společně s věcmi dalších 3 kolegů smile) A možná mi vyjde i kombo. (no, žena asi bude hodně kroutit hlavou smile) Kdyžtak napište, co mám preferovat smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

76

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

ja bych snad taky mohl prijit... nevim jestli ma cenu brat A5, tu uz kazdy videl. ale mohl bych vzit tech21, pokud ho nezapomenu vzit do brna

0 xLajků:

77

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.A.L.I. - diky ale bydlim v Komine, v kohoutkach je jen zkusebna uz.
Jeste ani nevim jak budu stihat, takze timto zatim definitivne nepotvrzuju.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

78

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i. vem bezpražec a Aktovku smile, sem na ně zvědavej smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

79

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Dali: jo vem bezpražec (taky vezmu ;o) a Aktovku a je to blízko konečné 4ky
cassus: ano tech21 ber!
hofa: co vzít pedalboard?

0 xLajků:

80

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ax: sorry, netušil jsem smile

Ad basa - OK, precla tedy nechám doma (beztak je to aktuálně nejčastější basa tady na fóru smile)

Cassus - klidně vem i A5, zajímá mě srovnání oproti jiné pětce.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

81

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

srovnání oproti jiné pětce

tak to abych se tahal s Cirrusem?  smile

0 xLajků:

82

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

UR napsal:

co vzít pedalboard?

ok, tak já teda pojedu károu a vezmu i Sivčáka

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

83

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

bude to i veřejně přístupné ? rád bych sa konečně podíval na pořádné basovky a poslech pořádné muzikanty tak pokud budu v Brně(a nebudu se muset učit) byla by ta možnost? big_smile

PS: "  Basa musí řečnovat ...  !!! "
Nějaká ta 5-ka ,nějaká ta 4-ka, nějaký ten Hartke:)
0 xLajků:

84

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ne! Máš málo příspěvků  tongue

OK, dělám srandu. Proč ne, zvaní jsou všichni z fóra.

0 xLajků:

85

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

UR napsal:

Ne! Máš málo příspěvků  tongue

OK, dělám srandu. Proč ne, zvaní jsou všichni z fóra.

Nooo, moc nepřispívám ale poctivě pročítám smile Uvidim jak to budu mít ale rád bych se tam kouknul.

PS: "  Basa musí řečnovat ...  !!! "
Nějaká ta 5-ka ,nějaká ta 4-ka, nějaký ten Hartke:)
0 xLajků:

86

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Pak by stálo za to oficiální začátek tohoto "minisrazu" posunout klidně na 18 smile
(já ale jsem schopen dorazit kolem těch 19)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

87

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

1.2. je streda a to mivame zkousku... sad Nekdy tak ale na tu sestou bych se na chvili rad dostavil osvezit vzduch vlasakovym bezprazcem a petkovym neuserem... Anebo treba JB 75kou... smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

88

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Staniiicek napsal:

poslech pořádné muzikanty

jó kamaráde to ale budeš muset zajít jinam big_smile big_smile big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

89

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Klusi: a kdy musíš pádit v dál?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

90

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

hofa napsal:
Staniiicek napsal:

poslech pořádné muzikanty

jó kamaráde to ale budeš muset zajít jinam big_smile big_smile big_smile

Ok, tak poslechnout zkušené muzikanty , lepší ?  tongue

PS: "  Basa musí řečnovat ...  !!! "
Nějaká ta 5-ka ,nějaká ta 4-ka, nějaký ten Hartke:)
0 xLajků:

91

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Tak jestli tam bude klusi a cassus, tak si mozná aj cvrkne  wink

0 xLajků:

92

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

D.a.l.i napsal:

Klusi: a kdy musíš pádit v dál?

no praveze zrejme dost brzo... ale uvidime, jak to vlastne dopadne, zkousky nekdy mivame hodne volne.. wink

UR: hele, ani ja jsem unstopable Daliho nezastavil, tak jakypak cvrkani.. wink

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

93

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Se divím hoši, že do toho vůbec jdete  cool  cool

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

94

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Aha, já vlastně nevím do čeho jdu. Koho si to vlastně pouštím do zkušebny? Vrátím se od tam vůbec někdy domů?

0 xLajků:

95

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

UR: neboj, noc bude jistě ještě mladá  lol  lol  lol

Jinak jsem dostal do ruky program na středeční poradu - myslím, že bych mohl dorazit po 18. hodině - vyhovuje to majiteli klíčů? Hecnul bych se a nechal Klusimu (i ostatním smile) nějaký prostor smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

96

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

URe, mám ještě jeden dotaz. Zmínil jsem se našemu kytaristovi, který studuje v Brně, rád by se zastavil i s elektrikou. Pokud by byl vítán, bylo by k dispozici kombo? (nemá ho v Brně)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

97

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

pánové já se omlouvám, ale bohužel nakonec dorazit nemůžu sad tak snad někdy příště...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

98

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

OK, od 18:00 budu na místě (přesnou adresu odtajním z pochopitelných bezpečnostních důvodů pomocí SZ pouze přihlášeným v tomto vláknu - viz seznam níže, kam se můžete připisovat).
Konec bych viděl tak na 21:00 (v domě se i bydlí).
Kytarista ať klidně přijde, kombo by tam mělo být, ale budeme hlavně zkoušet basy apod. ne?
Hofa: velká škoda

Seznam účastníků:
1. D.a.l.i
2. UR
3. Cassus
4. Klusi
5. Staniiicek

Těším se!

0 xLajků:

99

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Ur: super, taky se těším smile

Pokud se bude jamovat, tak ať se přidá i kytara (a ať kytarák vidí pořádné basisty v akci smile)

Jinak je to pro mě dvousečná zbraň, o to víc bude do mě kytarák následně hudrat, ať si pořídím pořádné kombo (furt mi dohazoval nějaké Behringery, pak Hartke, taky mu učarovalo Line6 175W - typ přesně neznám, prostě samé lepší těžké a nehrající kysně smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

100

Re: Frudua GFJ 5 - italská kráska s korejskými kořeny :) (či naopak?)

Tak se nám to blíží, za 48 hodin touto dobou smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: